Na Goodwood Festival of Speed 2015 zawitała przyszłość w postaci interaktywnego i intrygującego pokazu nowego INFINITI Q30, przed jego oficjalną premierą, która odbędzie się we wrześniu na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Ten przełomowy model łączy w sobie elementy coupé, hatchbacka i crossovera, co daje w efekcie samochód nowej klasy, stworzony specjalnie dla nonkonformistów. 

 

Zgodnie z naszą filozofią rzucania wyzwań tradycji, nawet prezentacja modelu była inna. Łączyła bowiem zdradzanie tajemnicy z jej ukrywaniem. Oryginalny Q30 ukryto w specjalnym pudle o nazwie INFINITI Design Box, a jego zawartość mogli stopniowo odkrywać goście festiwalu. Za każdym razem, gdy publikowali na Twitterze wpis oznakowany hashtagiem #GlimpseQ30, na pudle pojawiał się częściowy zarys sylwetki, migoczący niebieskim światłem i zapowiadający kuszący przedsmak tego, co dopiero nastąpi. Prezentacji Design Box towarzyszył pokaz zaawansowanych, trójwymiarowych świateł LED, które ożywiły najistotniejsze elementy stylistyczne modelu Q30. 

 

Nasze studio projektowe przeniosło się na cztery dni na teren festiwalu, właśnie z prezentacją INFINITI Shapes the Future. Dla gości Goodwood Festival była to wyjątkowa okazja zapoznania się w szczegółach z przyszłymi modelami szybko poszerzającej się gamy INFINITI, jak również przyjrzenia się z bliska naszemu nowemu nurtowi stylistycznemu. Zespół projektantów przedstawiał najnowsze i najważniejsze modele koncepcyjne, z których dwa nigdy wcześniej nie były prezentowane w Wielkiej Brytanii.

 

Q60 Concept jest zachwycającą nową wizją eleganckiego sportowego coupé 2+2, oferującego zarówno wspaniały wygląd jak i ekscytującą prędkość. Tym samym model kreuje nową ikonę stylu. Q80 Inspiration (specjalna wersja wystawowa konceptu) zapowiada przyszły język stylistyczny INFINITI w uosabiającym technologiczny postęp superluksusowym, czterodrzwiowym nadwoziu typu fastback. QX30 Concept, który na festiwalu w Goodwood miał swoją brytyjską premierę, to przełomowy crossover o opływowych liniach coupé. Pierwsze egzemplarze produkcyjne auta opuszczą fabrykę w angielskim Sunderland w przyszłym roku.