F1 side view

Rozpoczynamy nowy etap owocnego zaangażowania INFINITI w rozwój Formuły 1™. Począwszy od sezonu 2016 INFINITI będzie pełnić zaszczytną funkcję partnera technologicznego zespołu Renault F1™. Bogate doświadczenia INFINITI w konstruowaniu silników hybrydowych wysokiej mocy przyczynią się do rozwoju systemu odzyskiwania energii jednostki napędowej Renault Energy F1™.

Samochody hybrydowe INFINITI cieszą się wielkim uznaniem dzięki wielokrotnie nagradzanemu układowi hybrydowemu opartemu na silniku o pojemności 3,5 litra. Wyposażony w tę jednostkę napędową sedan Q70 został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako w pełni hybrydowe auto o największym przyspieszeniu na świecie. W ten sam układ hybrydowy wyposażony jest również sportowy sedan Q50.

Aby najlepiej wykorzystać bogate doświadczenie INFINITI do wsparcia rozwoju jednostki napędowej Renault, zespół specjalistów z Atsugi (Japonia) przenosi się do siedziby Renault F1™ w podparyskim Viry-Châtillon.

Rozwiązania wypracowane w zakresie systemów odzyskiwania energii w F1™, INFINITI wykorzysta do dalszego udoskonalenia zespołów napędowych w samochodach seryjnych.